3.2.07

300 nejzábavnějších her pro děti každého věku

Hry na ven, na doma i na cesty. Autorka: Cornelia Nitsch. Z německého originálu „300 Spiele, drinnen, draufíen, unterwegs“, vydaného nakladatelstvím Verlag Eugen Ulmer GmbH & Co přeložila Mgr. Dagmar Brejlová. Originální vydání - Verlag Eugen Ulmer KG, Stuttgart, Germany, 2005. České vydání: GRADA, 2007
“Okořeňte si narozeninovou oslavu, letní dovolenou nebo krásné nedělní odpoledne, vydejte se do světa her.“ Těmito slovy vyzývá autorka čtenáře v předmluvě ke knize. Kniha si zaslouží pozornost nejen pro bohatství her, které prezentuje, ale i pro stručnou, ale věcnou a pravdivou předmluvu, pojednávající o významu her pro vývoj a výchovu dětí. Příležitostí ke hrám a zábavě je vždy plno. Hrát si můžeme nejen doma, v tělocvičně nebo na hřišti, ale i v lese, na louce, u vody, v parku. Autorka zdůrazňuje, že fantazii rodičů i dětí se meze nekladou. Ani jízda v autě nemusí být nudná, nebudeme-li chtít. Kniha 300 her je rozdělena do 3 částí:
- Hrajeme si doma
- Hrajeme si na cestách
- Hrajeme si v přírodě
Kniha obsahuje nejen soutěživé a pohybové hry , ale i kouzla a čáry, procvičování pozornosti , psaní a malování , říkadla, písničky, básničky, návody v duchu hesla „kdo kutí, nezlobí“ a všeobecné tipy. Autorka v knize soustředila nejzábavnější hry pro děti každého věku.
Podrobnou původní recenzi AKA MONITORu najdete na adrese:
http://ebooks.akamonitor.cz/recenze/.