26.7.08

2 nové tituly od CPressu

Prázdniny jsou dobou odpočínku. Řada procesů však ve společnosti pokračuje, i když třeba s menší intenzitou. To platí i o vydavatelství odborných knih. I během prázdnin se objevuje celá řada nových pozoruhodných titulů. Vycházejí často ve vydavatelstvích, u kterých byste dané téma nehledali. V tomto případě jde o 2 knihy od ComputerPressu. Aby se Vám nestalo, že přehlédnete některý z titulů, rozhodl jsem se Vás upozornit alespoň na dva z nich:
---
1. Název: Jak číst finanční výkazy
Podtutulek: Analýza účetních výkazů, hodnocení finanční výkonnosti, měření efektivnosti investic
Autor: Martin Landa
Cílem autorů je přispět k pochopení souvislostí mezi finančními výkazy. Publikace je určena finančním manažerům, controllerům, manažerům na středním a vyšším článku řízení a podnikatelům, kteří chtějí porozumět aplikaci finančních informací v podnikové praxi. Vedle textové části tvoří velmi podstatnou část publikace její elektronická příloha, v níž zájemce nalezne například podrobný popis jednotlivých prvků finančních výkazů, aplikační nástroje, pro standardní finanční analýzu, atd.
Vice se dozvíte na TÉTO adrese.
---
2. Název: Prognóza finančních trhů
Podtitulek: Psychologie úspěšného investování
Autor: Tony Plummer
Titul předního světového obchodníka a odborníka na psychologii a vnímání obchodníka na burze kriticky hodnotí závislost a individualitu jednotlivce v prostředí obchodních transakcí a dopad těchto skutečností na úspěšnost obchodního podnikání. Zaměřuje se na fenomén cyklů, jejich výklad, předvídání a jednání plánované na těchto základech. V zahraničí opakovaně vydávaný titul vychází v ČR poprvé.
Více se dozvíte na TÉTO adrese.