9.5.11

Android 2 - průvodce programováním mobilních aplikací - recenze AKA MONITOR


Na adrese:
jsem vystavil podrobnou recenzi výše uvedené knihy autora Marka L. Murphyho, kterou vydal Computer Press, a. s., 2011. Vydání první. Překlad: Jakub Mužík. Original edition copyright © 2010 by Mark L. Murphy.  
Otevřete-li knihu L.M. Murphyho, první, čeho si všimnete, je velmice podrobný obsah, zabírající desítku stránek. Podrobné členění odpovídá zvolenému přístupu. Rozdělení látky do 39-ti kapitol umožňuje snadnou orientaci a jednoduché přiřazení četných praktických příkladů. Kniha je psána srozumitelným jazykem, třídění látky je logické a přehledné. Není to sice čtení ke kávě, ale čtenář, který tuto knihu zvolil, jistě tuší o co půjde a bude připraven na notnou dávku konkrétních informací. Na webu CPress je k volnému stažení soubor s podrobným obsahem a se stručným úvodem knihy. Pro ilustraci přístupu autora k tématu dobře poslouží ukázková kapitola. Na ukázku byla vybrána 7 kapitola „Widgety nabídek“. Výběr byl vhodný, jelikož kapitola obsahuje všechny prvky, které se v knize vyskytují. K on-line prolistování na obrazovce byly vybrány 4 stránky ze 4 kapitol. Stručná anotace knihy je dostatečně výmluvná:
Publikace nás - mimo jiné - naučí, jak: 
- Využívat dostupné widgety a kontejnery 
- Implementovat tlačítka a nabídky 
- Pracovat s vlákny, aktivitami a soubory 
- Ošetřovat chyby a výjimky 
- Ukládat uživatelská data a nastavení 
- Přistupovat ke službám pracujícím se zeměpisnou polohou 
- Vyladit aplikaci pro různá rozlišení Android se bude po několik následujících let velmi rychle vyvíjet. V současné době je systém zaměřený především na telefony, brzy se budete moci setkat s netbooky, tablety, přehrávači médií apod., které budou také založené na platformě Android. 38-má kapitola je věnovaná množství různých oblastí, v nichž byste se mohli v budoucnosti při aktualizacích systému setkat s nějakými problémy, a najdete v ní několik doporučení, jak se s nimi vyrovnat. 
Systém Android je nový fenomén
– zařízení využívající tuto platformu se poprvé objevila na scéně koncem roku 2008 – ale je pravděpodobné, že v budoucnosti bude díky velikosti a poli působnosti aliance Open Handset Aliance rychle nabývat na významu. 
Jste-li fanouškem mobilních technologií, je-li vám blízké programování v Jávě a chcete tyto dvě oblasti spojit a využít,
můžete s knihou začít vyvíjet aplikace pro dynamicky se rozvíjející mobilní operační systém Android od Googlu