2.11.17

DRONY - fotografování z ptačí perspektivy - RECENZE

DRONY - fotografování z ptačí perspektivy - RECENZE
Co všechno potřebujete vědět o dronech a jejich využití pro leteckou fotografii a videoPetr Jan Juračka a kolektiv. Vydala Grada Publishing, a.s.
Počet stran 108 - první vydáni. Praha 2017
Zaujal vás knižní titul "DRONY" v nabídce GRADY? Chcete se o knize dozvědět více? Zde je několik doporučení, jak postupovat: 
- především si přečtěte ( rozsířenou ) annotaci knihy na webu GRADY:
https://www.grada.cz/drony-fotografovani-z-ptaci-perspektivy-8954
- prolistujte si několik ukázkových stránek z knihy DRONY, prezentující podrobný obsah knihy, úvodní ¨slovo autora Petra Juračky a několik ukázkových stránek,
- můžete nahlédnout do recenze knihy od Jana A. Nováka na webu "droneweb.cz". Zde je adresa stránky s recenzí:
http://www.droneweb.cz/testy-a-recenze/item/154-knihy-drony-grada
- seznamte se s charakteristikou knihy formulovanou GRADOU
Zde je kopie textu:
"Letecká fotografie a video pořízené drony ovládly internet i média. Neotřelá perspektiva ptačího pohledu má sílu' diváka doslova uhranout, usadit ho do křesla a donutit jej sledovat záběry světa, který je shora mnohdy hezčí, půvabnější a mystičtější než z naší lidské perspektivy. Jenomže koupit dron a vyletět z krabice nestačí. Létání s drony má mnoho specifik, bez nezbytných základních znalostí, nejen fyziky, ale i správného nastavení kamer, využívajícího každého paprsku slunečního světla, to prostě nejde. Pokud" vás drony zaujaly a chcete-li si i vy z vašeho výletu donést domů úchvatné a profesionálně působící záběry, tato kniha je určena právě vám. Napsali ji naši přední čeští odborníci, kteří umí s drony doslova kouzlit."
- Pokud byste byli celí žhaví na koupi Dronu, přečtěte si jednu  z mnoha rad, obsažených v knize "DRONY". Zde je:
"Kompletní letuschopný dron s dostatečně silným výkonem pro kameru a s použitelnou stabilitou lze díky prudce klesajícím cenám koupit již do 30 tisíc korun. Nekupujte ale nic, o čem se nedočtete pochvalné recenze. Pro vaše googlování doporučuji pro začátek hesla Team Black Sheep, ArduCopter a Hobby King."
- Navštivte facebookovou skupinu "RCkopter", kterou Petr Juračka založil pro sdíleni zajimavých odkazů a informaci z tohoto světa.
- Neopomeňte využít fotografické inspirace ze světa, které pro čtenáře knihy DRONY připravila Marie Bulínová. Cituji co vám ve své kapitole knihy vzkazuje:
"Orientovat se v současném spektru světové fotografie z dronu je celkem fuška, a proto jsem pro vás sestavila takový průřez. Nemusíte trávit hodiny prohlížením fotek zavedených fotografů a snímků oceněných v rámci prestižních soutěží - já to za vás probrala". Přihodila k tomu i několik divokých karet v podobě nadšenců například z webu www.dronestagr.am . Vy už můžete jen v klidu vesele prohlížet."
- A pokud jste nevydrželi a dron s fotokamerou poslali již k nebesům, pak určitě budete hledat místo a způsob jak se svými úlovky pochlubit.  Fotografie a filmy pořízené drony se těší velké oblibě. Své výstupy dnes můžete publikovat na bezpočtu internetových serverů. Zde je užší výběr těch, které rozhodně stojí za pozornost.  Marie Bulínová v knize uvádí komentované odkazy na následující internetové zdroje: 
https://500px.com  , http://www.dronestagr.am, https://www.skypixel.com,
https://www.facebook.com/groups/rckopter/
http://yourshot.nationalgeographic.com
National Greographic Your Shot je tak jako 500px server zaměřený na sdílení nejen leteckých fotografií. Pakliže se ve vaší tvorbě orientujete zejména na krajinu či přírodní fenomény, může být toto velmi vhodný způsob prezentace vašich snímků."
- Jistě vás zaujmou stručné informace o těch, kteří pro vás knihu připravili.
Zde jsou - Autorský tým:
- Ilja Mašík - je fotograf na volné noze. V rámci jeho profese i mimo ni se zabývá vývojem elektroniky a softwaru pro mikrokrontroléry. Drony využívá především pro fotografii a dlouhodobě se zabývá iaděním dronů pro fotografii s dlouhými expoziční časy. Ilja je modelář, umí pájet a nebojí se ničeho.
- Vojtěch Duchoslav - doktorským studentem na katedře ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. S drony se zapletl nedobrovolně, když dostal úkol stát se pilotem pro účely filmového cestovatelského projektu Trabantem napřič Tichomořím, kterého se účastnil jako fotograf. Na této půlroční expedici mu nezbylo nic jiného, než se naučit pájet. Dronům propadl.
- Marie Bulínová - je pravá ruka Petra Juračky, také studentka na katedře ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Nadšené se vrhá do všeho, co zavání fotografováním nebo popularizací vědy, ideálně obojím najednou. Ještě nikdy žádný dron nerozbila. Z toho plyne, že máio létá.
- Jindřich Plzák - je vědecký pracovník na katedře archeologie Západočeské univerzity v Plzni. Jeho odborným zájmem a koníčkem je aplikováni moderních technologií do archeologie. Dálkově řízené prostředky jsou jednou z velkých inovací ve vědě a dokumentaci, a proto jsou jeho zálibou. Dokáže řešit i složitější technické úkony, které jsou pro něho většinou výzvou více než problémem.
- No a jestli je toho pro vás stále ještě málo, pak vás zvu k návštěvě stránky, kde publikuji své dojmy čtenáře knihy DRONY. Adresu stránky po dokončení a opublikování recenze, najdete jako samostatnou zprávu na tomto blogu.