15.11.10

Recenze na knihu "Ubuntu 10.04 CZ", vydanou v CPressu

Na adrese: http://www.akamonitor.cz/recenze/ubuntu-bibr.htm
jsem vystavil recenzi na knihu kolektivu Ivana Bíbra  „
Ubuntu 10.04 CZ „. Jde o  naprosto unikátní publikaci. Za 40 let, co se výpočetní technice věnuji, jsem se s tak perfektně připravenou publikací, navíc na náročné téma, setkal málokdy. Obsahuje naprosto všechno, co si jen může zájemce o instalaci a využití Linuxu ve verzi Ubuntu, přát.

Pečlivě zvolený jazyk výkladu, optimální relace metodické a praktické části, jasně definované pojmy, 290 obrázků, 10 tabulek a bohatý seznam odkazů na dostupné zdroje pro další studium. 
Více než 80 stran obsahujících popisy řešení problémů, instalace na netbooky, zprovoznění digitální TV, integraci sociálních sítí či synchronizaci PC s mobilem.
Co ocení každý zájemce, jsou 2 přiložená DVD, obsahující 16 GB dat kompletní  instalační software ( ve verzi pro 32 a 64 bit ) a to nejen pro samotný operační systém, ale rovněž pro potřebné ovladače, bohatou sadu aplikačního software ( ovladače, utility, nástroje, aplikace a hry) a bohatá dokumentace.  Software obsahuje kompletní českou a slovenskou dokumentaci.
Knihu vřele doporučuji především začátečníků, zkušenější uživatelé v knize a v jejich DVD příloze najdou vše, co potřebují i instalaci a využití OS Ubunte.